Historická budova, bývalá továrnická vila vlastníka nedaleké textilní továrny je umístěná v centru města přiléhá k ní městský park a lesoparku Dlouhé záhony s nově vybudovanou naučnou stezkou.

Kapacita: 18 lůžek ve čtyř a pětilůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. V penzionu je možné objednat stravování.

Vybavení: malý a velký salonek. Rádi pro vás uspořádáme spolkový či firemní večírek, prezentaci, školení nebo sraz. Pro skupiny je možné sjednat snídaně, svačiny, obědy, večeře i jakékoliv jiné občerstvení.

Ceník ubytování

350

lůžko/noc

Další poplatky:
Za psy je hrazen poplatek 50 Kč/noc.
Jsme plátci DPH.

Ceník pronájmu společenské místnosti penzionu

Schůze místních organizací70 Kč / 1 hodina
Prodejní a předváděcí akce, výkup zlata a starožitností
a jiné akce podobného charakteru.
700 Kč / 1 den
Ceny jsou platné od 1. 1. 2023.

Přečtěte si pozorně rezervační a stornovací podmínky.

Zajímavost z historie:

Ideální milenec Adiny Mandlové

Mezi partnery Adiny Mandlové patřil také Max Oberländer, bohatý továrník z Úpice, který měl dům plný uměleckých předmětů, obrazů a antického nábytku. „Byl to velmi senzitivní a vzdělaný německý Žid, ohromně štědrý, a když mi navrhl, abych se stala jeho milenkou, okamžitě jsem svolila, protože mi nejen vyhovoval fyzicky i duševně, ale samozřejmě prostředí a styl jeho života mi imponovaly.
Komorník, kuchař, služky, zahradníci, šoféři, bazén a tenisové kurty, automobily – která chudá holka by mohla odolat?“ vysvětluje Mandlová.
Přes týden pracovala, víkendy trávila u Oberländera, který ji vozil třeba na operu do Vídně. Tam měl vlastní činžák a v něm velký, elegantní byt. Jenže už vnímal, že se mění politická situace a budoucnost viděl černě. Pomýšlel na emigraci. „Měl spoustu peněz za hranicemi, zejména ve Švýcarech, a při každém společném výletu do ciziny jsem mu pomáhala pašovat cizí valuty, hlavně stolibrové bankovky, do zemí, kde měl bankovní konta. Stolibrovky se daly svinout v tenkou ruličku, kterou jsem snadno schovala v tělesném otvoru, kam se žádný celník neodvážil dámě nahlédnout,“ dodává Mandlová.

Mandlová a Oberländer se setkali ještě jednou, došlo k tomu po druhé světové válce v Londýně. Nevedlo se jí tehdy moc dobře a podle vlastních slov asi vypadala uboze. Max Adině finančně pomohl a řekl, že je to „komise za pašování peněz před válkou, které ti často způsobilo bolest...“

Zdroje informací: Wikipedia.org: Adina Mandlová Adina Mandlová: Dneska už se tomu směju